• info@yazdsabt.com
  • تماس با ما: کارشناسان :09120535121-09124503070 | شماره دفترمرکزی: 03538206928
  • صفاییه ، میدان نعل اسبی ، ابتدای بلوار پروفسور حسابی موسسه حقوقی بیان ، طبقه سوم
0 آیتم - تومان
  • سبد خرید شما خالی است.

ثبت برند

ثبت برند چیست؟

طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، مارک، برند یا نمانام، (به انگلیسی: Brand) یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است. برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم گیری برای خرید آن واقع خواهد شد.

برند، (به انگلیسی: Brand) همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن و یا هرگونه ارتباطی با آن بصورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند.

در کل زمانی که یک کسب و کار قصد دارد معنی واقعی برند را بداند، می بایست به قولی که به مشتریان می دهند فکر کنند. در حقیقت برند، قولی است که شما به مشتری خود می دهید. اگر شما یک فروشنده لوازم خودرو هستید، شاید برند شما “ارسال سریع، سالم و دقیق (تناسب داشتن قطعه با جزئیات مدل خودرو)” باشد و شما به عنوان دارنده کسب و کار، همیشه می بایست به این موضوع پایبند باشید.

صفات مشخصه برند:

یک نمانام نیرومند باید از این صفات برخوردار باشد: ۱. تناسب ۲. جایگاه مناسب ۳. تحمل پذیری ۴. اعتبار ۵. الهام بخش ۶. بی همتایی ۷. جذابیت

ثبت علامت تجاری(برند/مارک) در ایران در اداره علامت تجاری(در تهران) انجام می شود که برای ثبت علامت تجاری یک متقاضی باید کلیه مدارک لازم قانونی را داشته تا با رعایت کامل مقررات مراحل قانونی ثبت آن طی شود.

مدارک لازم برای ثبت نام تجاری یا برند شامل تکمیل نسخه اظهارنامه علامت، مدارک مثبت هویت متقاضی که برای اشخاص حقیقی کپی شناسنامه و کپی کارت ملی،کپی مجوز فعالیت(اعم از پروانه کسب،جواز تاسیس،پروانه بهره برداری و…) و برای اشخاص حقوقی آخرین روزنامه رسمی،آگهی آخرین تغییرات،کپی مجوز فعالیت(اعم از پروانه کسب،جواز تاسیس،پروانه بهره برداری و…) و کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء می باشد، درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد. نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی(حداکثر درابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر) ودرصورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند نیز از مدارک لازم برای ثبت یک نام تجاری و برند است. متقاضی این نام و یا لوگو باید مدارکی مانند جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و … دال بر فعالیت در رشته مربوط را ارایه دهد.

مالک علامت ثبت شده میتواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی گردد که عادتا منتهی به تجاوز به حقوق ناشی از ثبت علامت گردد در دادگاه اقامه دعوی نماید.

مدت اعتبار ثبت علامت تجاری ۱۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه به ثبت می باشد که این مدت با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی۱۰ ساله با پرداخت هزینه مقرر قابل تمدید است.

درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشور از مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

اما در حال حاضر از آنجایی که اکثر نامها و حتی اسامی روان لاتین توسط اشخاص و یا شرکتها قبلا به ثبت رسیده متقاضی می تواند در سایت هایی که نام تجاری  قبلا توسط مالکین آنها به ثبت رسیده و در معرض فروش قرار گرفنه انتخاب و خریداری نمایید.

ارسال نظر